ZP502 Pink Color Dental Zirconium oksid Powder


Detail Product

Product Tags

Nëpërmjet zhvilluar rishtazi kompozime materiale dhe optimizuar proceset e prodhimit, ZP502 kombinon pronat e njohura pozitive të zirconia dhe zhvillon ngjyrë të ndryshme duke shtuar pigmente.

Ky material është ideale për aplikimet në blloqe multilayer dhe para-shaded dhëmbëve. Ky material mund të jetë përzier me pluhur tonë zirconia të bardhë të dhëmbëve dhe duke rregulluar formulën, ju mund të prodhojë ndonjë multilayer apo bllok para-shaded zirconia ju dëshironi. Përveç avantazhet e saj të shkëlqyer pasqyrim me ngjyra, ZP502 ka edhe forcë të shkëlqyer dhe rezistenca veshin.

ngjyra 1.Unique

estetikë 2.Highly

3.Superior Hidrotermal plakjes rezistencës

4.Excellent bio-compatibility

Karakteristikat pluhur
përbërje                                        ZrO2 (HFO 2) / Y 2O 3= 97/3 mol%                     
Color Content <1%
Sio 2Përmbajtja <100 ppm
Fe 2O 3Përmbajtja <100 ppm
Na 2O Përmbajtja <50 ppm
Cl -Përmbajtja <100 ppm
Sipërfaqja  10-14 m 2/ g
Original Particle Size           30-50 nm
Size Distribution D50 = 200 ~ 240nm
Dendësia e dukshme > 1 g / cm 3

 

Prona e trupit të shkrira
Dendësia sintered                                  > 6.0 g / cm                                                  
rezistencë > 5,0 Mpa.m 1/2
Bending Forca  > 1, 000 Mpa
tkurrje 1,23-1,24

* Madhësia Particle dhe madhësia D50 disribution mund të personalizohet sipas kërkesave tuaja.


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products