pluhur ZP100 3YSZ Zirconium oksid


Detail Product

Product Tags

Me cutting-edge nanoteknologji dhe 33 patentat, Zirae ZP100 pluhur zirconia është e mirë material qeramike prodhuar nga metoda hidrotermale me avantazhet e dispersionit të shkëlqyer uniforme, forca të lartë dhe rezistencë të lartë veshin.

ZP100 mund të përdoren gjerësisht në pjesë gjobë qeramike dhe produktet e përditshme.

1. Forca të lartë

2. Rezistencë të lartë veshin

3. dispersion Excellent uniform

4. aggregation ulët grimcë

Powder characteristics            

Composition                                   ZrO2(HfO2)/Y2O3=97/3 mol%          
Al2O3 Content <2%
SiO2 Përmbajtja <100ppm
Fe2O3 Content <100ppm
Na2O Content <100ppm
Përmbajtja Cl- <50ppm
Sipërfaqja 11-15 m2/ g
Original Particle Size  30-50nm
Whiteness >90%
Ignition Humbje <3%
Moisture <0.5%
Dendësia e dukshme > 1g / cm 3
Size Distribution D10 100-150NM
D50 200-240NM
D90 400-600NM

 

Prona e trupit të shkrira
Sintered Density                      >6.0g/cm3                                        
rezistencë >4.0 Mpa.m1/2
Bending Forca >1,000Mpa

 

* D50 shpërndarjes madhësia mund të personalizohet sipas kërkesave tuaja.

 

 


  • Previous:
  • Next:

  • Related Products