ZP502 розова боја Стоматолошка циркониум оксид во прав


детали за производот

Тагови производ

Преку ново развиен материјал состави и оптимизиран производствени процеси, ZP502 комбинира познати позитивните својства на цирконски и развива различни бои со додавање на пигменти.

Овој материјал е идеална за апликации на повеќеслојни и пред-засенчени стоматолошки блокови. Овој материјал може да се меша со нашите бели цирконски стоматолошки прав и со прилагодување на формула, може да произведе било повеќеслојни или пред-засенчени цирконски блок што го сакате. Во прилог на својата одлична боја рендерирање предности, ZP502 исто така има одлични цврстина и отпорност на абење.

1.Unique боја

2.Highly естетика

3.Superior хидротермални стареењето отпор

4.Excellent био-компатибилност

карактеристики во прав
составот                                        ZrO2 (HFO 2) / Y 2O 3= 97/3 mol%                     
боја содржина <1%
SiO 2Содржина <100 ppm
Fe 2O 3Содржина <100 ppm
Na 2O содржина <50 ppm
Cl -Содржина <100 ppm
Површина  10-14 m 2/ g
Оригинална големина на честички           30-50 nm
големина на дистрибуција D50 = 200 ~ 240nm
привидна густина > 1 g / cm 3

 

Својства на синтерувани тело
синтерувани Густина                                  > 6.0 g / cm                                                  
цврстина > 5,0 Mpa.m 1/2
Сила на виткање  > 1 000 Mpa
собирање 1,23-1,24

* Големина на честички и disribution големина D50 може да се прилагоди во зависност од вашите барања.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи