ZP100 3YSZ циркониум оксид во прав


детали за производот

Тагови производ

Со врвни нанотехнологијата и 33 патенти, Zirae ZP100 цирконски прав е парична казна керамички материјали произведени од хидротермални метод со предностите на одлични униформа дисперзија, висока јачина и висока отпорност на абење.

ZP100 може да биде широко се користи во ред керамички делови и дневни производи.

1. Висока јачина

2. Висока отпорност на абење

3. Одлично Дрес дисперзија

4. низок агрегација на честички

Powder characteristics            

Composition                                   ZrO2(HfO2)/Y2O3=97/3 mol%          
Al2O3 Content <50ppm
SiO2 содржина <50ppm
Fe2O3 Содржина <50ppm
Na2O содржини <50ppm
Површина 13-17 m2/ g
Original Particle Size  30-50nm
Whiteness >90
Губење на палење <1%
Moisture <0.1%
привидна густина > 1g / cm 3

 

Својства на синтерувани тело
Sintered Density                      >6.0g/cm3                                        
цврстина >6.0 Mpa.m1/2
Сила на виткање >1,250Mpa

 

* Гранулометриски D50 може да се прилагоди во зависност од вашите барања.

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи